Натисніть Enter для пошуку

Preloader
Офіційний сайт
Міністерство культури та інформаційної політики України

Міжнародний день Театру

Сьогодні весь світ відзначає міжнародний день Театру!

Театральне мистецтво зародилося в колисці Європи – Давній Греції. Театр – з давньогрецької (театрон) «місце для видовищ». Французький актор та театральний діяч Жан Кокто закріпив дату святкування 27 березня – на честь прем’єри першої вистави.

Майбутні артисти балету, що випускаються в нашому закладі мають широкий вибір вітчизняних та міжнародних професійних музичних театрів.

Ось деякі з український провідних установ:

Харківський національний академічний театр опери і балету ім. Миколи Лисенка - один з найстаріших вітчизняних музичних театрів, спадкоємець кращих традицій української та світової культур. Історія музичного театру в Харкові веде відлік з 1780 року.

 

Одеський національний академічний театр опери та балету був на рівні з кращими європейськими театрами. Музичний театр став об’єднанням для міжнаціонального та різномовного населення Одеси того часу. Перша будівля була урочисто відкрита в 1810 році. 

 

Київський національний театр опери та балету ім. Тараса Шевченка (Національна опера України) був започаткований у 1867 році, де відкрили постійно діючу оперну трупу. У повоєнні часи балетна трупа театру під керівництвом художнього керівника та балетмейстера Галини Березової розпочала нову епоху українського балету прем’єрою вистави «Лілея» Костянтина Данькевича.

 

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької відкрився для глядача у 1900 році. Будівництво театру розпочалось у червні 1897 року за проектом видатного європейського архітектора.

 

Дніпропетровський академічний театр опери та балету був заснований у 1931 році. У воєнний час трупу було евакуйовано, а артистів об’єднали з театром Одеси. Відкриття оновленого театру відбулося в 1974 році.