Натисніть Enter для пошуку

Preloader
Офіційний сайт
Міністерство культури та інформаційної політики України

Спеціальні умови зарахування на бюджет

Посилання на джерело: https://osvita.ua/mlbachelor/fmb-doroznya-karta/82373/

У 2022 році деякі категорії вступників до коледжів (пільговики) мають право на спеціальні умови зарахування на місця державного або регіонального замовлення.

Ці категорії вступників визначені в пункті 2 розділу VIII Порядку прийому

Які категорії вступників можуть бути зараховані за спеціальними умовами?

До таких абітурієнтів належать:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 10–14 статті 7 закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • особи, яким законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди;
  • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення);
  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2022 року.
  • діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з їх числа;
  • особи, один з батьків яких загинув або помер внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
  • особи, один з батьків яких був учасником бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
  • особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;
  • особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов'язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти;
  • особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
  • особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, – категорія 1 та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, (категорія 2), діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;
  • іноземці та закордонні українці у межах квоти для іноземців.

За яких умов ці  категорії вступників можуть бути зараховані на бюджет?

Ці особи проходять вступні випробування у формі співбесіди або творчого конкурсу. 

У разі отримання цими вступниками позитивної оцінки їх рекомендують на бюджет, окрім випадку, якщо в заяві зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення».

Якщо кількість вступників, яких рекомендовано до зарахування відповідно до цих спеціальних умов та які підтверджують навчання, перевищує 30 % наданого загального обсягу бюджетних місць за певною спеціальністю, то заклад може звернутися до державного (регіонального) замовника щодо збільшення загального обсягу бюджетних місць на обсяг цього перевищення в межах ліцензованого обсягу відповідної спеціальності.

Складено на підставі чинного Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.